تبلیغات
وبلاگی در مورد مجله ی طنز بچه ها... گل اقا - مصاحبه
مصاحبه

سلام.امروز می خوام مصاحبه ی محمدرضا هدایتی بازیگر نقش طغرل در مجموعه ی شب های برره را كه در شماره ی قبل مجله بچه ها گل اقا چاپ شده بود را برایتان بگذارم.

اقای محمد رضاهدایتی در سال ۵۲ در زاهدان متولد شدند و از دوران دبیرستان كار تاتر را در مدرسه اغاز كردند اما اولین تجربه های جدی ایشان در تاتر و در سال ۶۲ بود.

مردم بیشتر شما را با نقشهای كمدی می شناسند.در این سالها كار جدی هم داشته اید؟

بله تمام كارهایی كه بین سالهای ۷۰تا ۷۵انجام می دادم جدی بودند ولی بعد از اینكه با مجموعه ی ببخشید شما كار كمدی را شروع كردم مثل اینكه كارهای جدی از من فرار می كنند! البته الان خیلی تلاش می كنم تا در هر دو زمینه كار كنم چون معتقدم هر كدام از این دو نوع كار ویژگی های مخصوص خودشان را دارند و حیف است ادم فقط در یك زمینه بازی كند.

حالا به نظر خودتان كارهای جدی تان موفق بوده یانقش های كمدی تان؟

به نظر خودم نه در كمدی و نه در نقشهای جدی ادم موفقی نیستم.اما به هر حال در این زمینه بقیه باید نظر بدهند كه در ان صورت هم باز همه مرا با كارهای كمدی ام میشناسند!023799.jpg

كمی در مورد نقش طغرل بگویید مثل اینكه این طغرل جوانی های همان طغرل پیرو روشنفكری است كه در پاورچین حضور داشت...

بله این نقش جوانی های ان طغرل هشتاد ساله ی پاورچین است. البته هنوز اهل مطالعه؛فلسفه و نقد فیلم نیست بلكه یك نظامی است كه فقط دادوبیداد می كند و رشوه می گیرد! البته این رفتارش ادامه دارد تا زمانی كه تحولی در او به وجود اید و بشود همان طغرل هنر دوست پاورچین. البته طغرل در پاورچین هم ادم خشنی بود و با بیل می افتاد دنبال این و ان؛كه شاید این اخلاق به خاطر همان روحیه ی نظا می گری است كه در او باقی مانده است.

نقش طغرل را دوست دارید؟

بله؛به هر حال اگر دوستش نداشته باشم نمی توانم در این نقش بازی كنم.تا الان هم یادم نمی اید كه  نقشی را بازی كرده باشم و ان را دوست نداشته باشم. چون در این صورت اصلا نمی شود بازی كرد.درست است كه شغل ما بازیگری است ولی به هر حال با یك كارمند فرق داریم.یعنی باید واقعا به پرونده ای كه زی دستمان است علاقه داشته باشیم واگرنه نمی توانیم ان را امضا كنیم!

چرا برره ای ها به این شیوه ی عجیب؛ غریب زندگی می كنند؟مثلا اگر كسی نسبت به موضوعی معتر ض است می زند شیشه های خانه ی خودش را می شكند و....

به نظر من برره ای ها احمق نیستند ؛ بلكه نوع زندگی شان همین است. شاید بررهای ها به نظر ما و كیانوش احمق بیایند اما ممكن است از ان طرف برره ای ها هم به ما به چشم ادم های احمق نگاه كنند كه هیچی نمی فهمند! بعضی وقتهافكرمی كنم برره ای ها زندگی عادی و طبیعی خودشان را دارند و این مثلا طغرل است كه با امدنش زندگی انها را بر هم زده است .

میانه تان با نشریات طنز به خصوص نشریات گل اقا چطور است؟

كم و بیش مطالعه می كنم . به هر حال گل اقا جزء قدیمی ترین نشریات طنز ایران است و وقتی حرف طنز باشد گل اقا اولین نشریه ای است كه اسمش می اید.معنای واقعی طنز را می توانیم در نشریات گل اقا ببینیم. شما به زبان خودتان به مسائل اجتماعی و فرهنگی و... می پردازید.

از اینكه در گفتگوی ما شركت كردید متشكریم.

2 نوشته شده توسط نیلوفر در پنجشنبه 8 دی 1384 و ساعت 07:12 ق.ظ  نظرات